Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Dominiki Stępień i Emila Borkowskiego; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Adrianny i Krzysztofa Borek oraz Joanny i Szymona Medalion. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję Parafianom z Dziechlina, którzy dokonali renowacji krzyża przydrożnego w Dziechlinie, za wymianę pasyjki oraz dokładne oczyszczenie i zabezpieczenie krzyża, a także przycięcie krzewów i pomalowanie i zabezpieczenie ogrodzenia przy krzyżu. Niech służy po najdłuższe lata. Bóg zapłać!

Zakupiliśmy nową 5 metrową wycieraczkę do kościoła filialnego w Pogorzelicach, bowiem poprzednia była już wysłużona.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek – po Mszy św. ARORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do godz. 18.00.

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach. Obecnie obraz ikona peregrynuje po rodzinach w Pogorzelicach.

5. Dzisiaj po Mszy św., zbieramy ofiary do puszki na cele charytatywne w ramach Niedzieli Miłosierdzia. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

6. Zapraszamy na randki małżeńskie – spotkanie dla wszystkich par pragnących pogłębić swoje więzi. Odbędzie się w środę, 10 kwietnia o godz. 18.37 w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku, w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego). Zapewniona będzie opieka dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

7. W Lęborskim Centrum Kultury Fregata, dnia 9 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się spektakl pt.: „Brat naszego Boga”. Jest to adaptacja dramatu Karola Wojtyły. WSTĘP WOLNY! Serdecznie zapraszamy.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

 

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności