Ogłoszenia parafialne na 4 Niedzielę Wielkanocy – 21.04.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Brygidy i Rafała Piekarz; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Justyny i Pawła Jezierskich oraz Mieczysława Okrój. Bóg zapłać!

• poniedziałek – po Mszy św. ARORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do godz. 18.00.
  • wtorek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski,
  • środa wspomnienie św. Jerzego, męczennika,
  • czwartek święto św. Marka, Ewangelisty, rocznica śmierci śp. biskupa Jana Bernarda Szlagi (2012r.),

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach. Obecnie obraz ikona peregrynuje po rodzinach w Pogorzelicach.

5. Dzisiaj po raz ósmy w naszym regionie odbędzie się akcja ruchu hospicyjnego POLA NADZIEI. Po mszach wolontariusze Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne będą dzielić się żonkilem – symbolem nadziei i pamięci o osobach chorych, cierpiących i potrzebujących naszego wsparcia. Dziękujemy w tym dniu za każdy gest hojności.

6. Spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej w niedzielę 28 kwietnia br. po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele w Leśnicach.

7. Zapraszamy na Mszę św. dla wdów i wdowców „Błogosławione wdowieństwo” – spotkanie ze Zmartwychwstałym, w czwartek 25.04.2024 r. o godz. 16.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Korona) w Lęborku. Zapraszamy.

8. Za tydzień 28 kwietnia 2024 r. zachęcamy i zapraszamy do oddania krwi w ramach akcji „ODDAJ KREW Z  OSP”. Rejestracja od godz. 8.00 do 13.00. Dla każdego dawcy przewidziany jest poczęstunek  oraz odbędzie się losowanie atrakcyjnych voucherów. Serdecznie zapraszamy.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.