Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocy – 28.04.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Doroty i Mateusza Sprawskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Iwony i Jana Sarnowskich, oraz Barbary i Lecha Ciszek. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy (od 1999 r.), po Mszy św. ARORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do godz. 18.00.
  • czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, I Czwartek Miesiąca – pamiętajmy w modlitwach o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,
  • piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msza św. w Leśnicach o godz. 12.00, w Pogorzelicach o godz. 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w Leśnicach,
  • sobota wspomnienie św. Floriana, męczennika, od godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną,
  • od 5 do 8 maja obchodzimy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące,

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach. Obecnie obraz ikona peregrynuje po rodzinach w Pogorzelicach.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Dzisiaj spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej w niedzielę 28 kwietnia br. po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele w Leśnicach.

7. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

8. Dzisiaj zachęcamy i zapraszamy do oddania krwi w ramach akcji „ODDAJ KREW Z  OSP”. Rejestracja od godz. 8.00 do 13.00. Dla każdego dawcy przewidziany jest poczęstunek  oraz odbędzie się losowanie atrakcyjnych voucherów. Serdecznie zapraszamy.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności