Ogłoszenia parafialne na 14 Niedzielę Zwykłą – 07.07.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Anity i Macieja Peplińskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Doroty i Dariusza Rapaslkich, oraz Danuty Sikora. Bóg zapłać!

Dziękuję Panu Sylwestrowi Sobczak za wykoszenie terenu wokół kościoła w Pogorzelicach oraz Państwu Grochała za wykoszenie trawy dookoła kościoła parafialnego w Leśnicach . Bóg zapłać, za trud i poświęcony czas.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • czwartek święto św. Benedykta, opata z Monte Casino, patrona Europy,
  • piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  • sobota wspomnienie śś Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Zapraszam na Różaniec Fatimski.

3. Zapowiedzi przedślubne:

  • Zapowiedź I.
    • Wróblewski Jan, zam. parafia MB Częstochowskiej w Leśnicach, kawaler
    • Woś Izabela, zam. parafia MB Częstochowskiej w Leśnicach, panna

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Piesza pielgrzymka z Lęborka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 28 lipca – 13 sierpnia 2024 r. Wszelkie informacje i zapisy na całość lub część pielgrzymki u ks. Wiesława z „Korony” lub u ks. proboszcza. Serdecznie zapraszamy.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a dzieciom, młodzieży, oraz wypoczywającym na urlopach, dobrego czasu wakacji w tworzeniu relacji z Panem Jezusem i bliskimi.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności