Ogłoszenia parafialne na 7 Niedzielę Wielkanocy – Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Haliny i Jana Malinowskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Iwony i Andrzeja Kaczmarek, oraz Justyny i Edwarda Król. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 ARORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00, oraz RÓŻANIEC FATIMSKI.
  • wtorek święto św. Macieja, Apostoła,
  • czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski (od 2002 r.),
  • niedziela uroczystość Zesłania Ducha Świętego,

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach. Obecnie obraz ikona peregrynuje po rodzinach w Pogorzelicach.

5. Od przyszłej niedzieli, przez kolejne dwie niedziele po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1600 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

6. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

7. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

8. Próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 1 Szkoły Średniej przed bierzmowaniem w kościele NSPJ w Lęborku w piątek o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. Proszę Rodziców o dowiezienie młodzieży. Dziękuję.

9. Zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. we wtorek o godz. 18.00 do kościoła w Leśnicach. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności