Ogłoszenia parafialne na 8 Niedzielę Zwykłą – Trójcy Najświętszej – 26.05.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Teresy i Romana Różyło; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Andrzeja Gąsior, oraz Krystyny Ślusar. Bóg zapłać!

Bardzo serdecznie dziękuję za skoszenie i wypielęgnowanie trawy oraz obejścia architektury zielonej kościoła filialnego w Pogorzelicach.

Dziękuję Rodzicom dzieci I komunijnych za wyczyszczenie i umycie kostki polbrukowej dookoła naszego kościoła parafialnego, skoszenie trawy w obejściu świątyni, oraz posprzątanie naszego kościoła i terenu wokół kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość. Serdeczne Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 • poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00,
 • środa wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
 • czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Tego dnia Msze św. według następującego porządku:
  • godz. 9.00 w kościele parafialnym w Leśnicach.
  • godz. 10.30 w kościele filialnym w Pogorzelicach, po Mszy św. rozpoczniemy procesję do 4 ołtarzy.

Proszę o przygotowanie ołtarzy:

  • Ołtarz Iprzy posesji Państwa Grzesik – mieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic.
  • Ołtarz IIprzy przystanku PKS (rondo)mieszkańcy Dziechlina.
  • Ołtarz IIIprzy posesji nr 26 (czworak) – mieszkańcy Leśnic strony kolejowej,
  • Ołtarz IV – na placu zabaw – mieszkańcy Pogorzelic.

Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w Leśnicach.

Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., a nie tylko w procesji.

Proszę naszych Strażaków o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Zapraszam chętnych do niesienia chorągwi. Dzieci I Komunijne, w albach, proszę, by sypały kwiatki, oraz niosły symbole religijne – próba dla dzieci (nie tylko I Komunijnych, ale wszystkich chętnych, młodszych i starszych) we wtorek o godz. 16.15 w kościele w Leśnicach. Serdecznie zapraszam. Pamiętajmy o przystrojeniu naszych domów w symbole religijne.

Zorganizujmy sobie czas, aby również przeżywać oktawę uroczystości Bożego Ciała poprzez uczestnictwo we Mszy św. i procesji dookoła kościoła.

Dzieci I Komunijne od poniedziałku do piątku włącznie (w ramach Białego Tygodnia) oraz przez oktawę Bożego Ciała uczestniczą we Mszy św. w albach w kościele w Leśnicach.

 • piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
 • sobota, wspomnienie  św. Justyna, męczennika – I Sobota Miesiącaod godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Dzisiaj, po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1600 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach majowych, a następnie czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe i Czerwcowe.

6. Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku organizuje pielgrzymkę „Śladami św. Jana Pawła II” (Częstochowa, Zakopane, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki, Kraków, Oświęcim) w dniach 24-28 czerwca 2024r. Koszt 1750 zł od osoby. Zapisy u ks. proboszcza św. Jadwigi w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

7. W środę 22 maja J.E. Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj udzieli sakramentu bierzmowania 11 osobom z naszej parafii. Niech Duch Św. umocni ich swoimi darami.

8. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w ramach Dnia Dziękczynienia. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne Bóg zapłać!

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a szczególne życzenia kieruję w stronę wszystkich Matek, z okazji ich święta, niech każda z Was wzoruje się na Matce Bożej.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności