Ogłoszenia parafialne na Rocznicę Poświęcenia Bazyli Laterańskiej – 09.11.2025r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Ewy i Mariana Krauze oraz Anny i Kazimierza Opoka; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marzeny i Romana Gralec, oraz Małgorzaty i Jacka Trzeciak. Bóg zapłać!

W tygodniu zakupiliśmy 2 nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe do kościoła w Leśnicach. Poprzednie odmówiły posłuszeństwa z racji wieku.

Składam podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w rozbieranie szalunków w minionym tygodniu: Panu Grzegorzowi i Pawłowi Bugała, Pani Justynie Bugała, Panu Michałowi Wrońskiemu oraz Panu Arturowi Brylowskiemu.

Dziękuję za prace przy obsypywaniu fundamentów Panom: Arturowi Brylowskiemu, Grzegorzowi i Pawłowi Bugała, Jerzemu Kurek, Mateuszowi Kraszewskiemu, Mariuszowi i Maciejowi Klińskim, Romanowi Gralec z Pogorzelic.

Państwu Iwonie i Eugeniuszowi Krawczyk z Restauracji Piaskowa za podjęcie nas pysznym obiadem.

Dziękuję za żwir Panu Edwardowi Skurewiczowi. Panu Arkadiuszowi Płotce za sprzęt oraz prace koparką i transport. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • w poniedziałek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  • wtorek wspomnienie św. Marcina z Tours, Narodowe Święto NiepodległościMsze św. w Leśnicach o godz. 9.00, a w Pogorzelicach o godz. 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 oraz wieczornej o godz. 17.00. Dzień modlitw za Ojczyznę.

Po Mszy św. o godz. 10.30  zapraszamy wszystkich na świetlicę wiejską w Pogorzelicach na degustację przepysznej gęsiny oraz rogalików św. Marcina.

  • środa wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, Nowenna do Matki  Bożej Nieustającej Pomocy,
  • czwartek, wspomnienie śś Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

3. Dzisiaj zbiórka inwestycyjna do puszki na nowy płot przy kościele w Leśnicach. Łącznie mamy kwotę 62.036 zł. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

4. Dekanalny duszpasterz młodzieży serdecznie zaprasza młodzież na obchody Dekanalnego Dnia Młodych, który odbędzie się 23 listopada, w niedzielę o godz. 18.00 w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku. Rozpoczniemy Mszą św., po której koncert, świadectwo, konferencja. Zapraszamy młodzież z naszej parafii oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

5. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności