Modlitwa św. Jana Pawła II w intencji Rodzin

W nawiązaniu do kanonizacji św. Jana Pawła II oraz III Nadzwyczajnego Synodu Biskupów, który z woli Ojca Świętego ma być poświęcony rodzinie, zapraszamy do propagowania i odmawiania w parafiach modlitwy, którą zostawił Ojciec Święty Jan Paweł II.

Zachęca również do tego jednocześnie Nasz Biskup Ryszard Kasyna, abyśmy kultywowali ten dobry wzór wiary, uczciwości oraz miłości małżeńskiej.

Modlitwa św. Jana Pawła II w intencji Rodzin

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem.

Spraw, aby każda rodzina na ziemi stawała się przez Twego Syna Jezusa Chrystusa „narodzonego z Niewiasty” prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń.

Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie.

Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości.

Spraw, aby miłość umocniona łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.

Spraw wreszcie – błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu – ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i poprzez rodziny.

Ty, który jesteś Życiem, Prawdą i Miłością w jedności Syna i Ducha Świętego. Amen.

Podjęte modlitewne inicjatywy w intencjach Synodu prosimy zgłaszać do Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej na adres: wydzialrodzinnypelplin@gmail.com.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej, gdzie znajdziecie Państwo więcej ciekawych informacji.