Konkurs na parafialną palmę wielkanocną

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (J 11, 25)

W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został parafialny konkurs na palmę wielkanocną.

Wszystkim rodzinom, grupom, młodzieży i dzieciom dziękujemy za udział w tym konkursie.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do wychowawczyń oddziału przedszkolnego z Naszej Szkoły: Pani Małgosi Soszler oraz do Pani Doroty Raguzy, że chciały zaangażować się wraz ze swoimi wychowankami w nasz konkurs, prezentując dwie palmy wykonane pod ich okiem przez dzieci z klasy zerowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Kościół filialny w Pogorzelicach

Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło po Mszy św. w Niedzielę Palmową. Do konkursu przedstawionych zostało 9 palm.

W kategorii uczniów klas “zerowych” nagrodzono palmę wykonaną przez najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Nagrodę i dyplom w imieniu dzieci odebrała Pani Dorota Raguza.

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych nagrodzono palmę wykonaną przez Agatę Raguzę.

W kategorii palm wykonanych przez rodziny zgłoszonych zostało 7 pal. Nagrodzeni zostali:

Miejsce 1. Rodzina państwa Gralców – nagrodę odebrała Pani Marzena Gralec.

Miejsce 2. Rodzina państwa Jezierskich – nagrodę odebrała Pani Justyna Jezierska oraz Rodzina państwa Hebel – nagrodę odebrała Pani Maria Hebel.

Miejsce 3. Rodzina państwa Trzeciak – nagrodę odebrała Pani Paulina Trzeciak.

Pozostali wyróżnienie:

1. Rodzina państwa Wrześniewskich – wyróżnienie odebrała Pani Małgorzata Wrześniewska.

2. Rodzina państwa Sowińskich – wyróżnienie odebrała Pani Anna Sowińska.

7. Rodzina państwa Sobczak – wyróżnienie odebrała Pani Katarzyna Sobczak.

Kościół parafialny w Leśnicach

W kategorii uczniów klas “zerowych” nagrodzono palmę wykonaną przez najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Nagrodę i dyplom w imieniu dzieci odebrała Pani Małgorzata Soszler.

W kategorii uczniów klas gimnazjalnych nagrodzono palmę wykonaną przez Weronikę Szczypior.

W kategorii uczniów klas I, II i III nagrodzono palmę wykonaną przez Oliwię Formelę. Wyróżniono również w tej kategorii palmę wykonaną przez Zuzię Jereczek.

W kategorii uczniów klas IV, V i VI nagrodzono palmę wykonaną przez Wiolettę i Karolinę Wolskie. Wyróżniono również w tej kategorii palmę wykonaną przez Amelię Klebbę.

W kategorii palm wykonanych przez rodziny zgłoszone zostały 3 palmy. Nagrodzeni zostali:

Miejsce 1. Rodzina państwa Jarmułów – nagrodę odebrała Pani Teresa Jarmuła.

Miejsce 2. Rodzina państwa Kolków – nagrodę odebrała Pani Adela Kolka.

Miejsce 3. Rodzina państwa Kijewskich – nagrodę odebrała Pani Marzena Kijewska.

W naszej Galerii możecie Państwo obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia. Zapraszamy.

Chrystus nie umarł, żeby zbawiać ludzkość, ale żeby nauczyć ludzi, jak się zbawiać nawzajem. (Oscar Wilde)

Cieszy nas fakt, że pomimo tego, iż jest to pierwszy taki konkurs w Naszej parafii, to spotkał się on z Państwa strony z takim zainteresowaniem. Chcemy, aby w dzisiejszym świecie, tak zabieganym i nowoczesnym, dostrzegali Państwo fakt, że to, co może Nas wyróżniać i stanowić o Naszym jestestwie, to Nasza wiara i tradycja. Strzeżmy naszych zwyczajów i tego, że jako Polacy jesteśmy przez pokolenia Naszych przodków trwale związani z Jezusem Chrystusem.

Pan Bóg może zrobić wszystko, może zbawić świat, ale nie może zrobić tego bez nas. (Adam Mickiewicz)

Jeszcze raz jako organizatorzy z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy chcieli włączyć się w kultywowanie tradycji kościoła katolickiego i naszych przodków. Tylko od nas zależy jak będziemy tutaj żyć i czy będziemy mogli zaszczepić naszym dzieciom i wnukom poszanowanie do tego co Nas otacza i co stanowi naszą wiarę.

Zachęcamy jednocześnie wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w rozwój Naszej Małej Ojczyzny do współdziałania. Jeśli macie pomysły i możliwości ich realizacji prosimy o podzielenie się nimi. Wspólnie możemy je zrealizować. Zapraszamy z otwartym sercem.

Dziękujemy z tego miejsca wszystkim osobom zaangażowanym w ten konkurs. Przede wszystkim ks. proboszczowi Antoniemu Firmantemu, za sprawowanie opieki nad tym dziełem, członkom Rady Sołeckiej z Pogorzelic i Leśnic, panu sołtysowi Leśnic – Andrzejowi Lubińskiemu z żoną, pani sołtys Pogorzelic – Kamilli Knap-Wrześniewskiej oraz całej reszcie osób o otwartym sercu, a przede wszystkim Wam drodzy współparafianie za to, że chcieliście się zaangażować w ten konkurs.

Bóg zapłać.