Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela – Zaproszenie

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej organizuje w dniach 12–19 października 2015r. pielgrzymkę do Fatimy w 98-rocznicę objawień.

Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o przekazanie tej informacji wiernym. Liczba miejsc ograniczona.

Program i warunki uczestnictwa znajdują się poniżej.

DZIEŃ 1  
Godz. 13:15 zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie, a następnie odprawa paszportowo-biletowa. Godz. 15:15 wylot do Lizbony. Lądowanie w Lizbonie o godz. 18:20. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2   
Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka – ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Mafra zwiedzanie kościoła w zespole klasztorno-pałacowym wzorowanego na pałacu w Escorialu. Następnie przejazd do miejscowości Sintra – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii – zwiedzanie rezydencji królów portugalskich. Przejazd na przylądek Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów, gdzie silny wiatr i woda wypływająca ze skały; podrywana wiatrem chlapie na turystów wypatrujących Ameryki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória – gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça – zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Dalej przejazd do Nazaré – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto – zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd do Hiszpanii – w okolice Santiago de Compostela. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba – nawiedzenie i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd w okolice Lizbony na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima  zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8    
Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa. Godz. 9:30 wylot do Warszawy. Lądowanie w Warszawie o godz. 14:25. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 12-19.10.2015

Cena: 3290 zł/os.

CENA OBEJMUJE:
– Przelot: Warszawa – Lizbona – Warszawa, opłaty lotniskowe, paliwowe;
– Przejazd klimatyzowanym autokarem;
– 7 noclegów w pokojach 2-osobowych w hotelach ***/****;
– Wyżywienie: 6 śniadań typu bufet, 7 obiadokolacji;
– Polskojęzycznego pilota na całej trasie;
– Lokalnych przewodników;
– Ubezpieczenie obejmujące: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR.

CENA NIE OBEJMUJE:
– Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i innych okoliczności związanych z realizacją programu: ok. 80-90 Euro;
– Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 590 zł od osoby;
– Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).

UWAGI:
Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;

WARUNKI PŁATNOŚCI:
Wpłata zaliczki w wysokości 700 zł od osoby do 25.03.2015. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

ZAPISY:
1. ks. Andrzej Szopiński
aszopinski@wp.pl
tel. +48 601 624 064
Ogród Biskupi 1, 83-130 Pelplin

2. ks. Wojciech Niemczewski
wydzialduszpasterski@diecezja-pelplin.pl

http://www.diecezja-pelplin.pl/15-aktualnosci/754-pielgrzymka-do-fatimy-i-santiago-de-compostela-zaproszenie

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności