Rekolekcyjne letnie obozy dla ministrantów

Szymbark 2015

Dzięki zaangażowaniu naszego Księdza Proboszcza grupa naszych ministrantów mogła uczestniczyć w wakacyjnych obozach rekolekcyjnych.

W dniach od 30 czerwca do 4 lipca w szkole w Szymbarku odbył się I turnus obozu rekolekcyjnego dla ministrantów i lektorów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Diecezji Pelplińskiej. W obozie uczestniczyło 40 ministrantów z różnych parafii i 9 opiekunów. Zdjęcia dostępne w naszej Galerii.

W tym samym miejscu w dniach od 10 do 14 lipca odbył się II turnus obozu dla ministrantów ze szkoły podstawowej. W drugim turnusie uczestniczyło 60 ministrantów. Zdjęcia dostępne w naszej Galerii.

Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało „Kodeks wojownika światła”. Uczestnicy zastanawiali się co można zrobić, by być jeszcze bliżej Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata. Ministranci i lektorzy to ci, którzy niosą Jezusa Chrystusa innym przez swoją posługę przy ołtarzu i codzienne życie.

W trakcie obozu uczestniczyliśmy w Mszach świętych, modlitwach, zajęciach w grupach, rozgrywkach sportowych. Odbył się m. in. turniej grup, wyjście na Wieżycę oraz zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za stworzenie świetnej atmosfery, a także opiekunom, którzy włożyli wiele sił w opiekę nad ministrantami.