Zaproszenie Biskupa Diecezjalnego na uroczystości wielkoczwartkowe

Drodzy Bracia Kapłani!

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus Chrystus ustanowił nowotestamentalne kapłaństwo i prosił Ojca za apostołów i kapłanów wszystkich czasów: „Uświęć ich w prawdzie” (J 17, 17). Wielki Czwartek jest zatem w szczególności naszym świętem. W ten dzień serdecznie zapraszam każdego z Was do wspólnego sprawowania Mszy Krzyżma w pelplińskiej katedrze o godz. 10.00. W kapłańskiej wspólnocie będziemy dziękować Jezusowi Chrystusowi Jedynemu i Wiecznemu Kapłanowi za łaskę kapłaństwa służebnego oraz odnowimy nasze przyrzeczenia kapłańskie.

W czasie liturgii zostaną pobłogosławione także święte oleje, a na zakończenie Mszy świętej złożymy sobie świąteczne życzenia. Ufam, że żadnego z Was nie zabraknie na wspólnej celebracji „wielkich tajemnic naszej wiary”, których świadkami i szafarzami zostaliśmy ustanowieni.

Oczekując wspólnego spotkania, przesyłam pozdrowienia w Chrystusie Panu, a na dni wytężonej, wielkopostnej pracy duszpasterskiej z serca błogosławię.

+Wasz Biskup Ryszard

Pelplin, dnia 15 marca 2016 r.

Kapłani są proszeni o przywiezienie ze sobą alb i białych stuł.