Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa przekazanym św. siostrze Faustynie, Ojciec Św. Jan Paweł II, ustanowił drugą Niedzielę Wielkanocy Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

Pan Jezus umarł na krzyżu i Zmartwychwstał dla wszystkich ludzi. Każdy, który się do Niego ucieka, choćby popełnił najcięższe grzechy może być pewny, że Pan Jezus mu je odpuści. Warunek jest jeden, zawsze ten sam, uwierzyć w Boże Miłosierdzie, żałować z całego serca za popełnione zło i mieć szczerą wolę nie wracania do grzechu. Przepiękne słowa wypisane na wizerunku Jezusa Miłosiernego – „Jezu ufam Tobie” oddają głębię tej tajemnicy. Nigdy nie możemy zwątpić w Miłość Pana Jezusa i dar Jego Miłosierdzia.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane w stałym porządku: We wtorek i czwartek o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.00.

W czwartek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika. Msza św. będzie o godz. 9.00 i w modlitwach będziemy pamiętali o Ojcu Św. Franciszku, który w tym dniu będzie obchodził swoje imieniny.

Bardzo Panu Bogu dziękuję za to, że już mamy dzwon w Leśnicach i sygnaturkę w Pogorzelicach.

Nasz dzwon daje nam znać o godz. 6.00, 12.00 i 18.00, że mamy kochać Pana Jezusa i Jego Matkę w codziennej modlitwie Anioł Pański.

Dzwon jest pięknym znakiem obecności Pana Boga nie tylko w naszym kościele, ale w całej naszej rodzinie parafialnej.

Koszt uruchomienia elektrycznego dzwonu i sygnaturki wyniósł 10000 zł. A parafianie niech szukają możliwości, aby mnie wesprzeć finansowo, w tym radosnym dokonaniu.

Bogu dzięki, coraz więcej parafian może uczestniczyć w Niedzielnej Mszy św.

Wiem Moi Kochani, że jesteście ludźmi roztropnymi i w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za Współbraci będziecie uczestniczyli w świętej Liturgii tak, aby nie przyczynić się do zarażenia kogokolwiek.

Nadal powinniśmy nieustannie się modlić w intencji wszystkich, którzy niosą pomoc chorym i cierpiącym – czasami z narażeniem swojego życia i zdrowia.

Proszę Was bardzo o sumienne przestrzeganie wszystkich rozporządzeń naszych władz krajowych i samorządowych. Rozporządzenia te służą zachowaniu zdrowia i życia naszych rodaków.

Fundamentalna zasada naszych zachowań w tym niezwykle trudnym czasie jest następująca:

Jezu ufam Tobie,

Jezu kocham Ciebie.

Kto się odda w całkowitym zaufaniu Panu Jezusowi Miłosiernemu i będzie czynił wszystko, co mu Pan Bóg w sercu mówi, będzie nie tylko bezpieczny, ale nawet w sercu swoim będzie miał głęboki pokój i radość życia.

Za troskę o wystrój kościoła bardzo dziękuję rodzinie państwa Marka i Marzeny Kijewskich i proszę o opiekę nad naszą świątynią w nadchodzącym tygodniu panią Małgorzatę Wandtke.

W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

Już Ojciec święty Jan Paweł II ogłosił, że Kościół –

Udziela odpustu zupełnego  na zwykłych  warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Niech Pan Jezus Miłosierny błogosławi naszej Ojczyźnie i naszej Parafii. Szczęść Wam Boże.