Ogłoszenia Duszpasterskie 7 czerwca 2020

Przed nami piękny czas święta Bożego Ciała. W ubiegłą Niedzielę ogłaszałem, że pójdziemy w Uroczystej Procesji jak w ubiegłych latach do czterech ołtarzy.

W środę 3 czerwca ks. Biskup Diecezjalny wydał dekret o następującej treści:

  1. W czasie liturgii, w tym podczas organizacji procesji eucharystycznych, należy zachować przepisy prawa państwowego i kościelnego.
  2. Nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii ani nie stawia czterech ołtarzy.

Zgodnie z wolą ks. Biskupa odprawię Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Leśnicach, a następnie pójdziemy w procesji Eucharystycznej wokół naszego kościoła.

Wszystkich parafian, którzy już się przygotowali do budowania ołtarzy przepraszam za te zmiany.

W Uroczystość Bożego Ciała będą tylko dwie Msze św. Jedna o godz. 10.30 w Pogorzelicach i druga Uroczysta Suma parafialna z procesją o godz. 12.00 w Leśnicach.

Przez najbliższe dwa tygodnie Msze św. odprawiane będą zawsze o godz. 18.00.

Od Bożego Ciała do czwartku 18 czerwca będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała z codzienną procesją Eucharystyczną wokół naszego kościoła w Leśnicach.

Naszych drogich Parafian zachęcam i zapraszam, aby jak najliczniej uczestniczyli w Uroczystości Bożego Ciała i całej Oktawy.

Tylko Pan Jezus obecny wśród nas może nas zachować od zła wszelkiego, darować nam życie i zdrowie i przynieść pokój naszym sercom.

Będę wdzięczny za każdy znak obecności przy Panu Jezusie. Za wystrój kościoła, za dziewczynki sypiące kwiatki, za obecność ministrantów i lektorów, za niosących chorągwie i baldachim, za wszystkich, którzy w tym czasie będą bardzo blisko Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Za troskę o wystrój kościoła dziękuję serdecznie rodzinie  p. Gorlikowskich Mariusza i Luizę, a na ten tydzień zapraszam serdecznie rodzinę Marcina i Joanny Wesołowskich.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności