Ogłoszenia Duszpasterskie 31 maja 2020 Zesłanie Ducha Św.

Dzisiaj w 8 Niedzielę Wielkanocy przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Nasza Młodzież, która się przygotowuje do przyjęcia Darów Ducha Św. w Sakramencie Bierzmowania niech to święto przeżywa szczególnie głęboko i radośnie.

Niech pamiętają, że Pan Bóg ich wybrał, aby byli Jego świadkami teraz i przez całe życie. Rodzice zaś i dziadkowie modlitwą i przykładem własnego życia pomagają im umacniać się w miłości do Kościoła.

Jutro będziemy przeżywali święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Dla mnie osobiście to święto jest wielką uroczystością, poprzednia parafia, w której byłe i jestem tyle lat ma za patronkę Najśw. Maryję Pannę Matkę Kościoła. Świątynia jest też Jej poświęcona.

Po Niedzieli Zesłania Ducha Św. rozpoczyna się w Kościele tak zwany czas zwykły i obowiązuje kolor zielony szat liturgicznych.

Już teraz bez lęku i obawy możemy wszyscy przychodzić w niedzielę na Mszę św. będzie okazja, aby podziękować Panu Jezusowi za to, że nas zachował od tej straszliwej zarazy. Proszę jednak, aby na miarę możliwości dla dobra nas wszystkich zachować nakaz zasłaniania ust w kościele.

Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za modlitwę do Ducha Św. „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.

4 czerwca w Pierwszy Czwartek miesiąca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5 czerwca w Pierwszy Piątek miesiąca w Pogorzelicach  Nabożeństwo Eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 17.00, w Leśnicach Msza św. z Nabożeństwem Eucharystycznym o godz. 18.00.

Okazja do Spowiedzi św. zarówno w Pogorzelicach jak i w Leśnicach 30 min przed nabożeństwem.

W Pierwszą Sobotę miesiąca 6 czerwca odwiedzę chorych parafian ze Spowiedzią i Komunią św.

W przyszłą niedzielą 7 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Już za 11 dni będziemy obchodzili przepiękną Uroczystość Bożego Ciała. Tą Uroczystość będziemy przeżywali bardzo radośnie jako wspólnota parafialna już bez jakichkolwiek ograniczeń spowodowanych pandemią.

Będą dwie Msze św. jedna w Pogorzelicach o godz. 10.30 i Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną w Leśnicach o godz. 12.00.

Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

Jak uprzednio będziemy mieli cztery ołtarze.

Pierwszy Ołtarz – Pogorzelice;

Drugi Ołtarz – Dziechlino;

Trzeci Ołtarz – Moi Sąsiedzi (Osiedle Leśne)

Czwarty Ołtarz – Leśnice (Zatorze)

Za troskę o wystrój kościoła dziękuję serdecznie p. Adamowi i p. Wiesławie Żynda, a na ten tydzień zapraszam serdecznie rodzinę p. Gorlikowskich Mariusza i Luizę.

Bogu dzięki, że skończyła się zaraza, dlatego mogę serdecznie zaprosić nasze dzieci kochane na lody proboszczowskie – wszystkie dzieci z Leśnic i Dziechlina zapraszam na lody do plebanii w najbliższą sobotę na godz. 16.00. Natomiast wszystkie dzieci z Pogorzelic na lody proboszczowskie zapraszam w Niedzielę za tydzień, również na godz. 16.00.

Oczywiście dzieci muszą mieć zgodę swoich Rodziców.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności