Ogłoszenia parafialne na 22 Niedzielę Zwykłą – 30.08.2020r.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za obecność, wspólną modlitwę oraz świadectwo Waszej wiary w dniu odpustu parafialnego oraz mojego liturgicznego wprowadzenia w urząd proboszcza. Pragnę raz jeszcze podziękować Paniom za posprzątanie świątyni w Leśnicach oraz przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, za piękne, świeże kwiaty, dziękuję za skoszenie trawy wokół kościoła oraz Panom za pomoc przy wymianie żarówek. Dziękuję również za życzliwość i dary na stół plebanijny. Wszystkim „Bóg zapłać!”

2. Troskę na naszą świątynię parafialną w tym tygodniu powierzam Rodzicom Dzieci I Komunijnych. Bóg zapłać.

3. Zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w poniedziałek, wtorek, po Mszy św. wieczornej do kościoła w Leśnicach.

4. Spowiedź dzieci I Komunijnych w sobotę o godz. 9.00, najpierw dzieci, a potem rodziny.

5. Biuro parafialne czynne po Mszy św. Okazja do spowiedzi zawsze 15 min. przed Mszą św.

6. Bardzo serdecznie proszę o potwierdzanie zgłaszanych wcześniej intencji mszalnych, ponieważ nie wszystkie zostały zapisane w księdze intencji.

7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego we wtorek 1 września o godz. 8.15 w kościele w Leśnicach. Z dziećmi klas 0-3 będziemy modlili się na zakończenie akademii w szkole.

8. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

I Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej;

I Piątekw Pogorzelicach nabożeństwo o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św.;

– w Leśnicach od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św., a o 18.00 Msza św.;

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzę wyjątkowo w tym miesiącu ze względu na I Spowiedź św. dzieci w przyszłym tygodniu. Proszę po Mszy św. w zakrystii zgłaszać osoby, które mam odwiedzić.

– wtorek – modlimy się za ofiary II wojny światowej;

– czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

10. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

Ksiądz Proboszcz