Ogłoszenia parafialne na 32 Niedzielę Zwykłą 08.11.2020r.

1. Troskę na naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Jopek z Dziechlina, w Pogorzelicach Rodzinie Zielińskich i Guzek. Bóg zapłać! Dziękuję Parafianom z Pogorzelic za zagrabienie liści przy kościele.

2. J.E. Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołał zaplanowaną na jutro wizytację kanoniczną naszej parafii ze względów pandemicznych. Nowy termin, zostanie podany w późniejszym czasie.

3. „Bóg zapłać!” naszej parafiance za podarowanie 6 stopniowej rozkładanej drabiny do świątyni w Leśnicach. Udało się nam wymienić i naprawić okna w wieży kościoła. Uzupełnione zostały również brakujące w nich szyby.

4. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za składane ofiary.

5. W środę przypada Narodowe Święto Niepodległości oraz liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. Msze św. wg porządku niedzielnego: o godz. 9.00 i 12.00 w Leśnicach, 10.30 w Pogorzelicach.

6. W całej Polsce do 30 listopada 2020r. trwa Powszechny Spis RolnyUdział w spisie jest obowiązkowy. Wszystkie informacje są na stronie http://spisrolny.gov.pl .

7. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2021 rok.

8. Transmisja Mszy św. on-line w niedzielę o godz. 12.00.

– poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– wtorek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

– środa – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa,

– czwartek – wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Dzień naszej modlitwy za Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie w ramach „Mostu modlitewnego”,

– piątek – wspomnienie Śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

– niedziela – dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.

10. Przypominam o obowiązujących przepisach epidemicznych.

11. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia.