NASZ ADWENT

Często spoglądamy na zegarek, który nieubłaganie odmierza sekundy, minuty, godziny… czas. Właśnie czas jest wartością, która jest do naszej dyspozycji, ale na którą nie mamy wpływu, ale możemy go dobrze wykorzystać.

Rozpoczynamy kolejny Adwent w naszym życiu, pewnie nie pierwszy, oby nie ostatni (a może?). Adwent to czas w którym mamy się przygotować na przyjście Pana Jezusa, nie tylko w noc Jego narodzenia, ale także na końcu czasów, gdy przyjdzie podczas Paruzji (powtórne przyjście Chrystusa na świat na końcu czasów).

Ty i ja, mamy 4 tygodnie (26 dni, 624 godziny), które możemy przeżyć (tak jak do tej pory), ale możemy przez te 4 tygodnie żyć – czasem adwentowym, skupiając się na przygotowaniu, na sprawach duchowych. Mamy 4 tygodnie, na:

– przeżywanie Mszy św. Roratniej, codziennie o godz. 17.00 na którą Ciebie zapraszam, do kościoła w Leśnicach (inne niż dotychczasowe, zapraszam wszystkich z lampionami, świecami),

– na oczyszczenie swojego serca i duszy z grzechów – zaprasza Ciebie Pan Jezus do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania – i nie wmawiaj sam sobie, że grzechów nie popełniasz (przez cały Adwent 15 min. przed każdą Mszą św.),

– na dobre postanowienia – co chcę zmienić w moim życiu na lepsze…

Pamiętaj czas Adwentu, to czas radości, ale też czas pracy nad sobą… Trzeba wykorzystać każdą godzinę, bo stracona już do nas nie wróci i jest nie do odrobienia!

Mam tylko jedno pytanie: czy chcesz podjąć zaproszenie do życia w czasie Adwentu czy tylko do jego przeżycia? To zależy od Ciebie…

Zapraszam

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Pogorzelice
Leśnice

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności