Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu – 29.11.2020r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Bednarek z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom Kiełpińskich i Paczuła. Składam podziękowania tym parafianom, którzy po raz kolejny zagrabili i uprzątnęli liście wokół kościoła parafialnego w Leśnicach i kościoła filialnego w Pogorzelicach. Bóg zapłać!

2. Dziękujemy z całego serca, wszystkim osobom tworzącym akcję pomocy dla Laury: organizatorom, sponsorom i osobom, które przygotowały smaczne ciasta oraz wszystkim ofiarodawcom. Zebraliśmy 2097 zł i 30 gr!!! Serdeczne Bóg zapłać! Niech Pan Bóg Laurze przywróci zdrowie, a Wam wynagrodzi, za Wasze dobre i wrażliwe serca gotowe na pomoc potrzebującym!

3. Można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 8 zł. Ilość świec jest ograniczona. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

4. Roraty codziennie w Leśnicach o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich do świątyni z lampionami, będziemy przygotowywali się na przyjście Pana Jezusa. Pomagać nam w tym będą święci znani i mniej znani.

5. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszki na Kościoły Wschodu. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

            – I Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej.

            – I Piątekw Pogorzelicach okazja do spowiedzi św. od godz. 15.10, a o godz. 15.30 Msza św. Roratnia,

            – w Leśnicach od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. a o 17.00 Msza św. Roratnia

Proszę, aby tegoroczne dzieci I komunijne skorzystały z łaski sakramentu Pokuty i Pojednania w ramach 9 I piątków miesiąca.

            – Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę 5 grudnia od godz. 9.00 i będą to już odwiedziny przedświąteczne. Proszę o zgłaszanie nowych chorych w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie.

7. Mamy nowy nr Pielgrzyma. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła,

– czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

9. Dziękuję tym Parafianom, którzy troszczą się o nasze kościoły i składają indywidualne ofiary na utrzymanie świątyń. Bóg zapłać! Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności