Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu – 07.03.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pobiedzińskich z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom: Juskowskich i Bogumiły Rapalskiej. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – święto 549 rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie,

– sobota – 13 marca od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Rocznica  wyboru papieża Franciszka (2013 r.), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata.

3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za udział we wspólnej modlitwie podczas wizytacji kanonicznej, którą przeprowadził JE. Ks. Bp Ryszard Kasyna. Dziękuję osobom włączonym w uświetnienie liturgii oraz służbie liturgicznej, ministrantom. Dziękuję również wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tej uroczystości zarówno w kościele, plebanii, jak i naszej szkole. Bóg zapłać!

4. Mamy w czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

           Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach i o godz. 10.00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież (kandydaci do Bierzmowania) oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa
i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

6. Zapraszamy chętnych chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Pana Jezusa, a także dziewczyny do śpiewania psalmu i czytania Słowa Bożego.

7. Mamy nowy nr PIELGRZYMA.

8. W dniach 14 – 17 marca odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej wspólnocie parafialnej. Zachęcam już dziś wszystkich Parafian do zarezerwowania sobie czasu, aby przeżywać ten czas duchowych ćwiczeń. Z racji panującej pandemii w tym roku osobiście przeprowadzę rekolekcje. Dzieci i młodzież w ramach zajęć szkolnych z religii odbędą swoje rekolekcje.

9. Dziękuję Panu Markowi Malinowskiemu za naprawienie oraz wymianę przewodów elektrycznych w dużym żyrandolu kościoła parafialnego. Bóg zapłać.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności