Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu – 14.03.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Szauła z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom: Sikora i Doroty Rapalskiej. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– piątek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – odpust w Pogorzelicach o godz. 15.30,

3. Od dzisiaj do środy włącznie przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszam wszystkich Parafian do przeżywania tych dni, w których podejmujemy ćwiczenia duchowe. Msze św. w czasie rekolekcji o 16.00 w Pogorzelicach i 17.30 w Leśnicach. Dzieci i młodzież swoje rekolekcje mają w ramach zajęć z religii w szkole lub online.
W środę na zakończenie rekolekcji będzie zbierana kolekta. Bóg zapłać.

4. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w tym tygodniu wyjątkowo w piątek o godz. 15.30, a po niej Msza św. Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach i o godz. 10.00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież (kandydaci do Bierzmowania) oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

6. Zapraszamy chętnych chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Pana Jezusa, a także dziewczyny i chłopaków do śpiewania psalmu i czytania Słowa Bożego.

7. W dniu dzisiejszym po Mszach św. odbywa się akcja rozdawania ciasteczek i ulotek z 1% podatku, a także datków na rzecz budowy Hospicjum w Pogorzelicach.

8. Parafia Rozłazino organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową z Rozłazina do Sianowa w piątek 26 marca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w Rozłazinie. Do wyboru są dwie trasy: 32 lub 40 km. Szczegóły i zapisy na ogólnopolskiej stronie edk.org.pl oraz na ulotkach.

9. Zakupiłem nożyce elektryczne do strzyżenia i formowania żywopłotu i iglaków.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności