Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu – 21.03.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Dominieckich z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom: Urszuli i Marty Hebel. Bóg zapłać!

– środa – zachęcam do złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 17:00;

– czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego;

– za tydzień niedziela Palmowa – przynosimy do świątyni Skarbonki Caritas – jako nasze wielkopostne dzieło pomocy bliźnim. Zapraszam młodzież na Dekanalny Dzień Młodzieży do Lęborka do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 14:30 okazja do spowiedzi św., o godz. 15:00 Msza św. o godz. 16:00 koncert i pieśniami. Dojazd młodzieży we własnym zakresie. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Chętne osoby proszę o zgłoszenie u ks. proboszcza.

3. Dziękuję wszystkim Parafianom za udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych, również online. Prośmy Pana Boga, by przyniosły błogosławione owoce w naszym życiu. Bóg zapłać.

4. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 27 marca od godz. 9:00 do 9:30 w Leśnicach, od godz. 9:45 do 10:15 w Pogorzelicach. Zapraszam i zachęcam wszystkich Parafian.

5. NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w środę o godz. 15:30, a po niej Msza św.

Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach i o godz. 10:00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież (kandydaci do Bierzmowania) oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

6. Mamy nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Spotkanie z Rodzicami dzieci I Komunijnymi. Wtorek po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele w Leśnicach.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również te indywidualne oraz na konto parafialne. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.