Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkanocy – 02.05.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Wróblewskich z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom: Pani Katarzyny Kubiak i Małgorzaty Sobczak. Bóg zapłać!

2. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych.
W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:45. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:15. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach
i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny – Msze św. wg porządku niedzielnego: w Leśnicach o godz. 9:00 i 12:00, w Pogorzelicach o godz. 10.30,

– wtorek – wspomnienie św. Floriana,

– czwartek – święto śś Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów – I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek – I piątek miesiąca – spowiedź w Pogorzelicach od godz. 16:30 do 17:00 i Msza św., w Leśnicach spowiedź od godz. 17:30 do 18:00 i Msza św. Serdecznie zapraszam.

– sobota – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

– od 9 do 15 maja – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

4. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Namyślak, stanu wolnego-kawaler, zam. parafia Charbrowo

Gracja Lis, stanu wolnego-panna, zam. parafia Leśnice. Zapowiedź III.

5. W sobotę na godz. 18:00 zapraszam do kościoła w Leśnicach wszystkich Strażaków na wspólną Mszę św. w ich intencji z racji patronalnego święta św. Floriana.

6. W dniu dzisiejszym po Mszy św. są rozdawane żonkile jako symbol nadziei i odbywa się kwesta na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach. Proszę Drogich Parafian o wsparcie tej akcji na miarę możliwości. Bóg zapałać!

7. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

8. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej, pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9. Zmarł nasz parafianin śp. Bogusław Turczyński z Leśnic. Pogrzeb we wtorek 4 maja o godz. 15:00 w Lęborku. Dobry Jezu, a nasz Panie…

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności