WIZYTACJA PASTERSKA W DEKANACIE LĘBORSKIM

Rozpoczęta dnia 20 września 2020 roku w parafii dziekańskiej naszego dekanatu, św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku, wizytacja biskupia będąca czynnością apostolską, swoistym znakiem łaski oraz działalności Ducha Świętego, a zakończona dnia 22 marca 2021r., w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku, z racji trwającej sytuacji pandemicznej kilkukrotnie przekładana.

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna podczas wizytacji spotykał się nie tylko z kapłanami posługującymi w ramach poszczególnych wspólnot parafialnych, ale także odwiedzał chorych, spotykał się w Radami Parafialnymi Duszpasterskimi i Ekonomicznymi, z przedstawicielami poszczególnych wspólnot i grup działającymi w danej parafii, odwiedzał szkoły, instytucje znajdujące się na terenie danej parafii. Pasterz diecezji sprawował sakramenty święte, szczególnym znakiem było udzielenie młodzieży sakramentu bierzmowania, konsekrował ołtarz, a nade wszystko łączył nas wszystkich wokół Eucharystii, która jest centrum życia chrześcijańskiego. Wszystkie spotkania odbywały się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obowiązujących obostrzeń.

Wizytacja dekanalna przebiegła w miłej atmosferze oraz zatroskaniu ojcowskim naszego Księdza Biskupa Diecezjalnego nie tylko o sprawy materialne, ale przede wszystkim duszpasterskie i życie duchowe kapłanów i diecezjan.

ks. Tadeusz Drobinski

NINIEJSZY ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ NA ŁAMACH PIELGRZYMA, NR 9/2021

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności