Ogłoszenia parafialne na Piętnastą Niedzielę Zwykłą – 11.07.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Miśkowicz, w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Aleksandry Wrześniewskiej  i Bożeny Brzezickiej. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

– wtorek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników,

– czwartek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,

3. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź druga:

Michał Sarnowski, kawaler, zam. Pogorzelice

Sandra Zawadzka, panna, zam. Darżyno

Zapowiedź trzecia:

Tomasz Zamojski, kawaler, zam. Janowice

Izabela Wiczkowska, panna, zam. Leśnice

Zapowiedź druga:

Marcin Okrój, kawaler, zam. Lębork

Michalina Błażejewicz, panna, zam. Leśnice

Zapowiedź druga:

Michał Ważny, kawaler, zam. Dziechlino

Magdalena Brokowska, panna, zam. Dziechlino

4. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Wyruszamy tradycyjnie, jak przed pandemią. Wyjście z Lęborka, odbędzie się 28 lipca br. po Mszy św. o godz. 8:00 z parafii NMP Królowej Polski. Wszelkie informacje na Facebooku / Kaszubska piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa lęborska oraz u ks. Mateusza Szulca nr 888 244 046.

5. Informacja dla Rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą. W Lęborku przy ul. Orzeszkowej 2 w zakładzie Fotograficznym WIFOT (KODAK) są do odbioru zdjęcia z Uroczystości I Komunii Św.

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Zmarł nasz parafianin śp. Marian Sacharuk, lat 62 z Pogorzelic. Różaniec codziennie w Pogorzelicach o godz. 18:00, pożegnanie przed kremacją w poniedziałek w kaplicy cmentarnej w Potęgowie o godz. 15:30, pogrzeb w środę o godz. 12:00 w Lęborku w kościele św. Maksymiliana. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również te indywidualne. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego czasu wakacji.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności