Ogłoszenia parafialne na 26 Niedzielę Zwykłą – 27.09.2020r.

1. Troskę na naszą świątynię parafialną w tym tygodniu powierzam Państwu Strojk z Dziechlina. Bóg zapłać!

2. Rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 18.00, a w Pogorzelicach o godz. 17.00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– I Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej.

– I Piątekw Pogorzelicach okazja do spowiedzi św. od godz. 16.40, a o godz. 17.00 nabożeństwo,

– w Leśnicach od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św. a o 18.00 Msza św.

Proszę, aby tegoroczne dzieci I komunijne skorzystały z łaski sakramentu Pokuty i Pojednania w ramach 9 pierwszych piątków miesiąca.

– Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę 3 października od godz. 9.00.

4. Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska i dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie w Gracji wywołują przerażenie i wzbudzają niezwykle dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. W związku z powyższym biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, odpowiadając na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski oraz jego Prezydium zwraca się z prośbą o przeprowadzenie przez parafie zbiórki do puszek przed kościołami diecezji pelplińskiej, po każdej Mszy Świętej, za tydzień niedzielę 4 października br., która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

5. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 w Leśnicach. Serdecznie zapraszam.

6. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej w kościele w Leśnicach, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić w roku 2021 do I Komunii Św.

– poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

– wtorek – święto śś. Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów,

– środa – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

8. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

Ksiądz Proboszcz