Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu – 28.11.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Kurek; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Juskowskich i Pani Bogumiły Rapalskiej. Bóg zapłać!

Dziękuję wszystkim Parafianom z Leśnic oraz Dziechlina, którzy w dniu wczorajszym uporządkowali wraz ze mną pozostały teren przy kościele w Leśnicach. Bóg zapłać za Wasz trud, czas, poświęcenie i troskę o nasz kościół parafialny.

2. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc materialną dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła.

– czwartek – I Czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek – I Piątek miesiąca, spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00, o godz. 16:00 Msza św., spowiedź w Leśnicach od godz. 16:30 do 17:00, o godz. 17:00 Msza św.

– sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera – I Sobota miesiąca, od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

4. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku posiadamy NOWOŚĆ – duże świece w kolorze CZERWONYM, oraz BIAŁYM. MAŁA w cenie 8 zł, DUŻA BIAŁA oraz CZERWONA w cenie 16 zł. Ilość świec jest ograniczona. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

5. Roraty codziennie w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam wszystkich do świątyni w Leśnicach z lampionami, będziemy przygotowywali się na przyjście Pana Jezusa. W tym roku prowadzić nas będzie Ewangelia…

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7.W tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Ulenberg oraz Janinę Dembińską z Leśnic. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Przeżyjmy tegoroczny Adwent pragnąc przygotować swoje serce na przyjście Pana Jezusa.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności