Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Adwentu Gaudete (Radości) – 12.12.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Greszta; w Pogorzelicach Rodzinom Pań: Doroty Rapalskiej i Danuty Sikory. Bóg zapłać!

Udało się naprawić grzejniki naszego kościoła w Leśnicach. Dziękuję za pomoc Panu Lucjanowi Okrój.

Pragnę poinformować, że zakupiłem alby dla służby liturgicznej w Leśnicach i Pogorzelicach.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za Ojczyznę w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (1981),

– wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Za tydzień po Mszach św. Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo z Leśnic oraz Strażacy będą rozprowadzali pierogi świąteczne oraz zbierali datki na budowę Hospicjum w Pogorzelicach.

4. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych.

5. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świecy 8 zł. Ilość świec jest ograniczona. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

6. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Roraty codziennie w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam wszystkich do świątyni w Leśnicach z lampionami, będziemy przygotowywali się na przyjście Pana Jezusa. W tym roku prowadzi nas Ewangelia.

8. Spowiedź przedświąteczna z udziałem spowiedników z innych parafii, w naszej wspólnocie: SOBOTA – 18 grudnia:

– od godz. 9:00 do 9:30 w Leśnicach,

– od godz. 9:40 do 10:00 w Pogorzelicach

Zapraszam wszystkich Parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, by przeżyć Święta w bliskości i obecności Pana Jezusa.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Błogosławionego czasu adwentowego przygotowania.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności