Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Chrystusa – 09.01.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Płotka; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Łosiak i Syldatk. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– niedziela Chrztu Pana Jezusa

3. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych.

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Parafia Matki Bożej Królowej Korony Polski w Lęborku zaprasza na koncert pt.: „Muzyczna opowieść świąteczna” dnia 16 stycznia o godz. 16:00.

6. Wizyty duszpasterskie – KOLĘDA 2022

Przez ostatnie miesiące żyjemy w trudnym czasie pandemii i wynikających z niej zagrożeń i obostrzeń. W związku z tym pragnę poinformować, iż tegoroczne wizyty duszpasterskie odbywać się będą w sposób tradycyjny (kapłan odwiedza swoich Parafian w ich domach), przy zachowaniu rygoru sanitarnego (kapłan w maseczce oraz z dezynfekcją dłoni, bez ministrantów).

Pragnę przekazać rodzinom noworoczne błogosławieństwo i poświęcić domy, mieszkania oraz wspólnie się pomodlić. Moja wizyta w Waszych domach ma na celu poznanie Parafian oraz rodzin, a także aktualizację kartotek parafialnych, które są podstawą do wydawania różnego rodzaju dokumentów i zaświadczeń, przygotowania do sakramentów świętych, katolickiego pogrzebu oraz świadczy także o przynależności do naszej parafii.  Szanuję obawy Parafian, którzy z powodu trwającej epidemii boją się przyjąć kapłana w swoim domu. Zachęcam i proszę te osoby o zgłoszenie się do biura parafialnego w celu aktualizacji kartoteki do końca marca br.

Nie chcę nikogo narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Proszę, aby nie przyjmowały kolędy rodziny znajdujące się na kwarantannie lub w izolacji domowej. Jednocześnie w głębi duszy czuję oraz domaga się tego troska duszpasterska, że powinienem wyjść do Parafian, którzy na mnie czekają.

Proszę Parafian o przyjęcie mojej decyzji z życzliwością i ze zrozumieniem.

09.01.202215:00 LeśniceLeśnice – blok nr 5
10.01.202215:30 LeśniceLeśnice – blok nr 6
11.01.202215:30 LeśniceLeśnice – „stare domy”. pałac, PKP
12.01.202216:00 PogorzelicePogorzelice – Żwirownia, Pogorzelice – PKP, Pogorzelice – pod Laskę
13.01.202215:30 Pogorzeliceod Leśnic – lewa i prawa strona drogi nr 6 do skrzyżowania na Unieszyno
14.01.202215:30 Pogorzeliceod skrzyżowania na Unieszyno lewa strona do kościoła
15.01.202211:00 Pogorzeliceod  skrzyżowania na Unieszyno prawa strona, wybudowanie pod Unieszyno
16.01.202215:00 Pogorzeliceod przystanku PKS prawa strona i pałac

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności