Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Zwykłą – 16.01.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Pobiedzińskim z Bąkowa; w Pogorzelicach Rodzinom Pań: Malwiny i Kamili Sobczak. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata,

– od 18 do 25 stycznia tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan,

– środa wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci,

– sobota Dzień Dziadka, pamiętajmy w modlitwach o naszych Seniorach.

3. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych.

4.  Koncert pt.: „Muzyczna opowieść świąteczna” przełożony jest na 23 stycznia o godz. 16:00, w Koronie w Lęborku. Również za tydzień w parafii św. Jakuba Ap. w Lęborku po każdej Mszy św odbędzie się spotkanie z wolontariuszką przez rok pracującą w Kazachstanie w ramach niedzieli misyjnej.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. będą rozdawane ulotki z nr KRS w celu odpisania 1% podatku w zeznaniu rocznym z przeznaczeniem na budowę Hospicjum w Pogorzelicach. Proszę o przyjęcie tej inicjatywy z życzliwością.

6. Wizyty duszpasterskie – KOLĘDA 2022

Przez ostatnie miesiące żyjemy w trudnym czasie pandemii i wynikających z niej zagrożeń i obostrzeń. W związku z tym pragnę poinformować, iż tegoroczne wizyty duszpasterskie odbywać się będą w sposób tradycyjny (kapłan odwiedza swoich Parafian w ich domach), przy zachowaniu rygoru sanitarnego (kapłan w maseczce oraz z dezynfekcją dłoni, bez ministrantów).

Pragnę przekazać rodzinom noworoczne błogosławieństwo i poświęcić domy, mieszkania oraz wspólnie się pomodlić. Moja wizyta w Waszych domach ma na celu poznanie Parafian oraz rodzin, a także aktualizację kartotek parafialnych, które są podstawą do wydawania różnego rodzaju dokumentów i zaświadczeń, przygotowania do sakramentów świętych, katolickiego pogrzebu oraz świadczy także o przynależności do naszej parafii.  Szanuję obawy Parafian, którzy z powodu trwającej epidemii boją się przyjąć kapłana w swoim domu. Zachęcam i proszę te osoby o zgłoszenie się do biura parafialnego w celu aktualizacji kartoteki do końca marca br.

Nie chcę nikogo narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Proszę, aby nie przyjmowały kolędy rodziny znajdujące się na kwarantannie lub w izolacji domowej. Jednocześnie w głębi duszy czuję oraz domaga się tego troska duszpasterska, że powinienem wyjść do Parafian, którzy na mnie czekają.

Proszę Parafian o przyjęcie mojej decyzji z życzliwością i ze zrozumieniem.

16.01.202215:00 Pogorzeliceod przystanku PKS – prawa strona i pałac
17.01.202216:00 LeśniceLeśnice blok nr 22 A i 22 F
18.01.202215:30 LeśniceLeśnice blok nr 22 B
19.01.202216:00 LeśniceLeśnice blok nr 22 C
20.01.202215:30 LeśniceLeśnice blok nr 22 D
21.01.202215:30 LeśniceLeśnice blok nr 22 E
22.01.202211:00 DziechlinoDziechlino
23.01.202215:00KOLĘDA NA ZGŁOSZENIA – jeśli kogoś pominąłem lub z różnych przyczyn nie było w domu, proszę o zgłoszenia w biurze para­fialnym lub zakrystii, bądź telefonicznie.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności