Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą – 11.09.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinom sobotnich nowożeńców Państwu Wandtke i Muszyńskim; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marii Kubiak i Gabrieli Ligockiej. Bóg zapłać!

W poniedziałek rozpoczęliśmy remont kuchni i korytarza wewnętrznego w plebani. Na obecnym etapie wymieniono starą instalację elektryczną oraz hydrauliczną oraz zrobiono nową podłogę, która była dziurawa. Obecnie trwają prace wykończeniowe na ścianach. Na plebani i budynku gospodarczym założono piorunochrony, które są wymagane ze względów pożarowych i ubezpieczeniowych. Prace polecam ofiarności Parafian i Gości – „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła – kolejny Dzień Fatimski – zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00 do kościoła w Leśnicach, po Mszy św. odmówimy Różaniec i udamy się do naszej figury Matki Bożej.

– środa święto Podwyższenia Krzyża Świętego, – Dzień modlitwy za Ukrainę – zapraszam na wspólną modlitwę nowennową oraz Eucharystię w tej intencji do kościoła w Leśnicach na godz. 17:00.

– czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– piątek wspomnienie śś Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.

3. Zapraszam na Mszę św. kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w piątek o godz. 17:00, do kościoła w Leśnicach, po Mszy św. spotkanie. W tym roku rozpoczyna swoje 2-letnie przygotowanie młodzież z klas 8 szkoły podstawowej.

4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na dożynki do Krępy Kaszubskiej, gdzie nastąpi min. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, który nasza Parafia również przygotowała. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w plecienie i przygotowanie naszego wieńca. Bóg zapłać!”.

5. Bezpłatny, kolejny nr „Wieści Nowowiejskich” wyłożony jest na stoliku pod chórem.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności