Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą – 20.08.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinom Państwa: Urszuli, Piotra Bednarek, Ireny, Krzysztofa Woś oraz Karoliny Wąsik i Bartłomieja Janneck z Leśnic strony bloków leśnych; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Zdzisławy i Andrzeja Zielińskich, oraz Renaty i Mirosława Guzek. Bóg zapłać!

Zgodnie z zaleceniami Inspektora Nadzoru Budowlanego jesteśmy zobowiązani do uszczelnienia, zabezpieczenia i pomalowania dachu oraz orynnowania kościoła filialnego w Pogorzelicach. Ze względów bezpieczeństwa oraz zakresu i techniki prac poprosiłem o wycenę i kosztorys dwie firmy, które zajmują się takimi pracami profesjonalnie. Obie firmy udzielają pisemnej gwarancji.

Wycena jednej to 16.000 zł, prace i materiały obejmują: przygotowanie powierzchni dachu, w skład którego wchodzi mycie myjką wysokociśnieniową i odtłuszczanie, dwukrotne malowanie dachu – farba podkładowa, farba nawierzchniowa – z użyciem agregatów malarskich. Do wykonania usługi wykorzystują technologię i sprawdzone produkty marki BEKERFARB, SIGMA, NOXAN. Wycena drugiej to 32.000 zł, prace i materiały obejmują: nałożenie na blachę biodegradowalnego środka z emulgatorami i inhibitorami korozji, który neutralizuje wszystkie zabrudzenia, mycie dachu przemysłowymi myjkami spalinowymi w technologii Water Jetting, mechaniczne usuwanie rdzy szczotkami na szlifierkach, do min. 2 i 3 stopnia czystości (usunięta zgorzelina i rdza), odpylenie powierzchni całego dachu za pomocą dmuchaw spalinowych, zabezpieczenie ognisk korozji farbą podkładową, malowanie natryskowe dachu agregatem hydrodynamicznym z podgrzewaniem przepływowym na gorąco do momentu uzyskania odpowiedniej jakości, szczelności i grubości powłoki dla wybranego systemu malarskiego, materiały firmy Royal.

Na ten cel mamy uzbieraną kwotę 4.600 zł z ofiar złożonych w tym roku od Parafian z Pogorzelic (o czym informowałem wcześniej), 590 zł kwota pozostała z ofiar zebranych na ubezpieczenie naszych obiektów. Pozyskałem ofiarodawców spoza parafii, którzy na ten cel przeznaczyli 2.000 zł i 1.000 zł. Łącznie mamy 8.190 zł. Jeśli wybierzemy ofertę tańszą, to pozostała kwota to 7.810 zł. Jeżeli wybierzemy ofertę droższą, to pozostała kwota to 23.810 zł.

W związku z tym będziemy zbierali do puszki ofiary na ten cel w całej naszej parafii w każdą drugą niedzielę miesiąca. Najbliższa zbiórka w niedzielę 10 września. Można też zrobić przelew na konto parafii z dopiskiem „Darowizna na cele kultu religijnego” daje możliwość odliczenia tej darowizny od podatku dochodowego PIT. Można też złożyć ofiarę od rodziny indywidualnie na ten cel. Polecam Waszej ofiarności z składam serdeczne, „Bóg zapłać!”

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża, ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKARMENTU  W  CISZY do godz. 18:00,

– wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

– czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła,

– sobota uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – dzień naszego odpustu parafialnego oraz 30 rocznica utworzenia naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy i świętowania Parafian i Gości. Sumie odpustowej o godz. 17:00 w Leśnicach, będzie przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosi ks. Adam Lamkiewicz, tegoroczny rekolekcjonista. Serdecznie zapraszam.

3. Dnia 25 sierpnia 2023r. (piątek) przy OSP w Leśnicach przyjedzie bus, w którym będzie można BEZPŁATNIE wykonać komputerowe badanie wzroku. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna (proszę próbować do skutku) pod nr 577 336 602. Serdecznie zapraszamy.

4. Zapowiedzi przedślubne:

          Cezary Ryfka, kawaler, zam. par. Charbrowo

          Paulina Izabela Muszyńska, panna, zam. par. Leśnice                 Zap. I.

5. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Kolka z Leśnic, lat 89. Dobry Jezu, a nasz Panie…

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę piękna odkrywania świata oraz tworzenia relacji z Panem Jezusem i bliskimi oraz dobrego przeżycia i owoców czasu odpustu parafialnego.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności