Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Dziewiątą Niedzielę Zwykłą – 16.10.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Doroty i Tadeusza Cieszkowskich z bloku nr 2 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Haliny Grzesik i Mariusza Grzesik. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję Panu Jackowi Labudzie za wykonanie przebudowy szafy w zakrystii kościoła parafialnego w Leśnicach. „Bóg zapłać!”

Dziękuję Paniom z Leśnic za uporządkowanie terenu wokół kościoła w Leśnicach oraz za troskę o kwiaty przy grocie z figurą Matki Bożej. „Bóg zapłać!”

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00,

– wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty,

– czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, dzień modlitw za uczelnie katolickie, rocznica pomordowania kapłanów pelplińskich (1939r.),

– sobota wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

3. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę w ramach XXII Dnia Papieskiego, który przeżywamy pod hasłem: „Blask prawdy” na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierające blisko 2000 osób, dzieci i młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin i pomaga w ich kształceniu. Bóg zapłać!

4. Miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. W niedzielę różaniec przed Mszą św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach przed 10:30. Zapraszam.

5. W poniedziałek 17 października br. w godzinach popołudniowych na placu przed OSP w Leśnicach będzie możliwość BEZPŁATNEGO komputerowego badania wzroku. Konieczna jej rejestracja telefoniczna – tel.: +48 577 336 602. Serdecznie zapraszamy.

6. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji, z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (napisać proszę godzinę) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br.

7. Mamy nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

8. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Wyniosło 32,6%. W stosunku do roku poprzedniego mamy wzrost o 3,36%. Bardzo się cieszę i Wam Drodzy Parafianie dziękuję i serdecznie zapraszam.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności