Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą – 30.10.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Barbary i Ryszarda Budzyńskich z bloku nr 2 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Gralec i Trzeciak. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zakupiłem do kościoła w Leśnicach i Pogorzelicach 2 aluminiowe kije teleskopowe ze szczotkami o długości 6 metrów każdy, aby można było w wygodny sposób oczyszczać na wysokości kurz i pajęczyny.

– poniedziałek – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00,

– wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w Leśnicach o godz. 9:00, w Pogorzelicach o godz. 10:30. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w Mszy św., a nie tylko w samej procesji na cmentarzu. W parafii Św. Maksymiliana i Wszystkich Świętych w Lęborku przy ul. Kaszubskiej Suma Odpustowa o godz. 13:00 oraz nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu po Mszy św.

Przez cały listopad (codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz jakąkolwiek modlitwę za zmarłych.

– środa Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msza św. z wypominek jednorazowych z modlitwą za zmarłych w Pogorzelicach o godz. 15:30, a w Leśnicach o godz. 17:00.

– czwartek I Czwartek Miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej,,

– piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, I Piątek Miesiąca – Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00 – Msza św. W Leśnicach spowiedź od godz. 16:30 do 17:00 – Msza św.

– sobota – I Sobota Miesiąca – od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną modlitwę różańcową w kończącym się październiku. Niech Matka Boża wyprasza nam u swojego Syna wszelkie potrzebne dla nas łaski w drodze ku świętości.

4. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji, z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (napisać proszę godzinę) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br. oraz przed Mszami św. w niedzielę przez cały listopad.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Dziękuję Parafianom i Gościom za wszystkie przejawy okazanej sympatii, składane życzenia oraz prezenty z racji dnia moich imienin.  Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.