Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Adwentu – 04.12.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Adeli i Cezarego Kolka z bloku nr 3 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Zielonka i Mantaj. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– środa wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – zapraszam na Mszę św. wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, otrzymają poświęcony i pobłogosławiony medalik Matki Bożej, – rocznica Ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012r.),

– od 11 do 17 grudnia przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin,

3. Po Mszach św. dzisiaj można złożyć swój podpis pod inicjatywą ustawodawczą „Aborcja to zabójstwo”. Niezbędne jest podanie nr PESEL.

4. Za tydzień zbiórka do puszki po Mszy św. na cele charytatywne. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne Bóg zapłać!

5. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam wszystkich z lampionami, przygotowujemy się na przyjście Pana Jezusa.

6. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. MAŁA świeca w cenie 12 zł. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

7. Zmarł nasz Parafianin śp. Jan Kustusz z Leśnic, lat 76. Różaniec w intencji zmarłego w kościele w Leśnicach po Mszy św. wieczornej: w sobotę o godz. 18:30; w niedzielę o godz. 16:00; w poniedziałek i wtorek o godz. 18:15. O terminie uroczystości pogrzebowych poinformuję, gdy będzie on znany. W intencji zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Niech Adwent będzie naszym wyczekiwaniem na Zbawiciela….

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności