Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Niedzielę Zwykłą – 29.10.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Marii i Wiesławowi Okrój; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Andrzeja Gąsior, oraz Krystynie Ślusar. Bóg zapłać!                   

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU Z RÓŻAŃCEM do godz. 18:00,
  • środa Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w Leśnicach o godz. 9:00, w Pogorzelicach o godz. 10:30. Nie będzie Mszy św. w Leśnicach o godz. 12:00. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w Mszy św., a nie tylko w samej procesji na cmentarzu. W parafii Św. Maksymiliana i Wszystkich Świętych w Lęborku przy ul. Kaszubskiej Suma Odpustowa o godz. 13:00 oraz nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu po Mszy św. Przez cały listopad (codziennie jeden raz) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz jakąkolwiek modlitwę za zmarłych.
  • czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msza św. z wypominek jednorazowych z modlitwą za zmarłych w Pogorzelicach o godz. 15:30, a w Leśnicach o godz. 17:00. I Czwartek Miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej,,
  • piątek I Piątek Miesiąca – Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00 – Msza św. W Leśnicach spowiedź od godz. 16:30 do 17:00 – Msza św. W czasie spowiedzi różaniec Rodziny Różańcowej.
  • sobota – I Sobota Miesiąca, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji (imion i nazwisk), z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (proszę zaznaczyć) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br. oraz w niedzielę listopada przed Mszą św.

4. Kończy się miesiąc październik. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną modlitwę różańcową w kończącym się październiku. Niech Matka Boża wyprasza nam u swojego Syna wszelkie potrzebne dla nas łaski w drodze ku świętości..

5. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Wyniosło 31,8%. W stosunku do roku poprzedniego mamy niestety spadek o 0,8%. Bardzo Wam Drodzy Parafianie i Goście dziękuję za wspólną modlitwę i serdecznie zapraszam do naszych kościołów.

6. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się kwesta na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach. Serdecznie polecam ofiarności Parafian i Gości.

8. Bardzo dziękuję za zorganizowanie oraz przeprowadzenie II Orszaku Wszystkich Świętych ulicami Pogorzelic wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Dziękuję dzieciom, które wraz z rodzicami przy świetle pochodni i muzyki śpiewały piosenki a mieszkańcy Pogorzelic z uśmiechami na twarzach witali oraz obdarowywali ich słodkościami. Dziękuję za zorganizowanie balu na świetlicy wiejskiej w Pogorzelicach oraz Panu Józefowi Tomaszewskiemu za upieczenie przepysznych rogalików. Dziękuję wszystkim za tak liczny udział. Szczególne podziękowania dla Sołectwa Pogorzelice, Fundacji Lokalnej oraz Biblioteki Publicznej w Pogorzelicach. „Tak trzeba żyć”. „Bóg zapłać serdeczne!”

9. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2024 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2024 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Dziękuję Parafianom i Gościom za wszystkie przejawy okazanej sympatii, składane życzenia oraz prezenty z racji dnia moich imienin. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności