Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą – 05.11.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Mirosławy i Kazimierza Pobiedzińskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Andrzeja Sobczak, oraz Katarzyny i Aleksandra Sobczak. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zakończyliśmy prace na poddaszu kościoła parafialnego w Leśnicach, polegające na oczyszczeniu metalowej konstrukcji dachu świątyni z warstw korozji oraz zabezpieczeniu przed rdzą poprzez pomalowanie głęboko penetrującą farbą całej konstrukcji. Wykonaliśmy te prace zgodnie z zaleceniami Inspektora Nadzoru Budowlanego.  Pragnę bardzo serdecznie podziękować dwóm naszym Parafianom (chcą pozostać anonimowi), którzy ofiarowali swój czas, umiejętności oraz włożyli wiele wysiłku w wykonanie tych prac. Bóg zapłać serdeczne.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,
  • czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  • sobota wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto NiepodległościMsze św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach o godz. 10:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 oraz wieczornej o godz. 17:00. Dzień modlitw za Ojczyznę.

Po Mszy św. o godz. 10:30  zapraszamy wszystkich do świetlicy wiejskiej w Pogorzelicach na degustację przepysznej gęsiny oraz rogalików św. Marcina.

3. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

4. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności