Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Zwykłą – 14.01.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Agnieszki i Michała Szczypior; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Malwiny i Daniela Sobczak, oraz Kamili i Sylwestra Sobczak.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za tak liczny udział w koncercie kolęd w Pogorzelicach pt.: „Tajemnica Bożego Narodzenia zawarta w najpiękniejszych kolędach”. Dziękuję Annie Krawczykowskiej i wykonawcom oraz organizatorom: Fundacji Lokalnej, Sołectwu Pogorzelice wraz z Panem Szymonem Medalionem na czele, Bibliotece Publicznej w Pogorzelicach.

Niech doświadczenie duchowe i muzyczne, które mieliśmy okazje przeżywać, sprawia, że tajemnica Bożego Narodzenia będzie rodziła się w nas każdego dnia… Tak trzeba żyć. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • środa wspomnienie św. Antoniego, opata,
  • piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • od 18 do 25 stycznia Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan,
  • niedziela – Niedziela Słowa Bożego

3. Kolędy Tegoroczne wizyty duszpasterskie odbędą się w sposób tradycyjny z udziałem służby liturgicznej.

Data Godzina i miejsce Rejon kolędowy
14.01.2024 14:00 Leśnice Leśnice blok nr 5 i 6  
15.01.2024 15:30 Leśnice Leśnice blok nr 3 i 4
16.01.2024 15:30 Leśnice Leśnice blok nr 1 i 2
17.01.2024 14:00 Pogorzelice od  skrzyżowania na Unieszyno prawa strona, wybudowanie pod Unieszyno
18.01.2024 15:30 Leśnice Betlejem, Leśnice – domy przy drodze nr 6
19.01.2024 16:00 Leśnice Leśnice szkoła, Leśnice Kolonia
20.01.2020 10:00 KOLĘDA NA ZGŁOSZENIA – jeśli kogoś pominąłem lub z różnych przyczyn nie było w domu, proszę o zgłoszenia w biurze para­fialnym lub zakrystii, bądź telefonicznie.

4. Zapraszamy do oddania krwi, tego cennego daru życia, wraz z OSP w Leśnicach, dnia 21 stycznia br., za tydzień w niedzielę. Rejestracja od godz. 8:00 do 13:00 przy remizie Straży w Leśnicach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Podaję do wiadomości, że Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii z obecnych klas 1 Szkoły Ponadpodstawowej, dnia 22 maja 2024r. w kościele NSPJ w Lęborku.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności