Słowo Biskupa Pelplińskiego zapowiadające peregrynację Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Diecezji Pelplińskiej

Drodzy Kapłani; kochani Diecezjalnie!

Od ponad 700 lat przeżywa Kościół jako wierny Lud Boży celebrację Jubileuszu Roku Świętego, wyjątkowego daru łaski, czasu nawrócenia i Bożego Miłosierdzia.

Pragniemy jako wspólnota diecezji pelplińskiej przygotować się do przyszłorocznego Roku Świętego 2025, by stać się – zgodnie z hasłem wybranym przez papieża Franciszka – Pielgrzymami nadziei, pośród zagubienia dzisiejszego świata i człowieka. Chcemy umocnić naszą wiarę, ożywić nadzieję, stać się świadkami miłości oraz znakiem jedności, zgody
i pokoju.

Maryja Matka Nieustającej Pomocy, która stała się z woli Stolicy Apostolskiej Główną Patronką diecezji pelplińskiej, ma towarzyszyć nam na drodze przygotowań do Jubileuszu Roku Świętego. Zapraszamy ją więc, aby odwiedziła nasze domy i rodziny poprzez peregrynację jej wizerunku.

Wspólna modlitwa, zwłaszcza w formie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie okazją do proszenia Jej w intencjach Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty diecezjalnej. Oddamy Jej w opiekę parafie, kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich. W sposób szczególny pragniemy modlić się za nasze rodziny: małżonków, dzieci i osoby starsze oraz zawierzać ludzi młodych, poszukujących drogi własnego powołania, także do życia kapłańskiego i zakonnego.

W diecezji rozpoczniemy peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy od święta Ofiarowania Pańskiego. W parafiach i rodzinach może być to kilka dni lub tygodni później w zależności od możliwości poszczególnych wspólnot parafialnych. O szczegółach poinformują Duszpasterze.

Proszę Was o przyjęcie Maryi w znaku jej ikony w domach i rodzinach. Powierzcie jej to, co leży Wam na sercu i błagajcie o jej nieustanną pomoc. Niech ten czas zawierzenia, czas przygotowania do Jubileuszu, czas dziękczynienia za dar Patronki Maryi nieustannie gotowej nas wspomagać, będzie czasem przemiany serc, przebaczenia i wzrostu wzajemnej miłości, ku czemu z serca błogosławię.

Wasz biskup Ryszard