Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Zwykłą – 04.02.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani: Anity Drozd; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kamilli i Wojciecha Wrześniewskich oraz Ewy Szoda. Bóg zapłać!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy znaleźli czas i chęci, aby rozebrać dekoracje bożonarodzeniowe. Bóg zapłać!        

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • wtorek wspomnienie śś Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników Japonii,
  • sobota wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  • od 11 do 17 lutego Tydzień modlitw o trzeźwość narodu,
  • za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Chorego – modlimy się w intencji chorych i cierpiących.

3. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicach gorąco zaprasza wszystkie Druhny i Druhów, osoby wspierające naszą jednostkę oraz mieszkańców, a także osoby, które chciałyby wstąpić w nasze szeregi na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE za rok 2023, które odbędzie się w sobotę tj. 10.02.2024r., w Remizie Strażackiej w Leśnicach. Początek zebrania o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za tak liczny i piękny udział w dniu, kiedy gościliśmy w naszym dekanacie relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz świadectwo Waszej wiary. Niech przykład ich życia oraz heroiczna postawa, sprawią, że każdy z nas będzie miał kolejnych orędowników w drodze do Pana Boga, aby tu na ziemi zawsze nieść pomoc potrzebującym, nie patrząc na innych, oraz aby zawsze wypowiadać panu Bogu „TAK”! „Bóg zapłać!”

5. Od 7 do 14 lutego obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Małżeństw. Zapraszamy w czwartek 8 lutego o godz. 17.30 na lekcję tańca towarzyskiego do Stacji Kultura, 9 lutego o godz. 19.00 Razem przed Panem, na adorację Najświętszego Sakramentu do sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku, 11 lutego o godz. 12.00 na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich do kościoła NMP Królowej Polski. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

6. Starostwo Powiatowe w Lęborku informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej porady prawnej w zakresie poradnictwa obywatelskiego, usług prawnych, mediacji. Informacje na plakacie i w Starostwie.

7. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności, szczególnie dla przeżywających czas ferii zimowych.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności