Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało 2024

W czwartek 30 maja 2024 przeżywaliśmy przepiękną uroczystość, podczas której wyznaliśmy wiarę w obecność Pana Jezusa w Swoim Ciele i Krwi.

Gospodarzami tegorocznej uroczystości byli mieszkańcy Pogorzelic. W kościele filialnym pw. św. Józefa celebrowaliśmy Mszę świętą, po której udaliśmy się w precesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez poszczególne rejony naszej parafii (I – mieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic, II – mieszkańcy Dziechlina, III – mieszkańcy Leśnic strony kolejowej, IV – mieszkańcy Pogorzelic).

Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz ustrojenie domów (okien) na tę uroczystość. Dziękuję służbie liturgicznej za służbę przy Ołtarzu Pana, inicjującym śpiew, Paniom czytającym czytania oraz śpiewającej psalm, Różom Różańcowym z Leśnic i Pogorzelic, Panom niosącym baldachim, naszym Strażakom z OSP oraz MDP za wszelką pomoc i zabezpieczenie trasy procesji, Panu Szymonowi Medalion za nagłośnienie podczas całej trasy procesji, Dzieciom I komunijnym za niesienie symboli religijnych oraz sypanie kwiatków, ich Rodzicom za wsparcie i pomoc, oraz Wszystkim Parafianom i Gościom za piękną modlitwę i zaangażowanie oraz świadectwo wiary. Bóg zapłać.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

 

Zdjęcia nadesłane przez Parafian.


Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności