Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu – 25.02.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Iwony i Tomasza Stencel; w Pogorzelicach Rodzinom Pani: Iwony Dułak, oraz Urszuli Karkowskiej. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 • Od dzisiaj do środy włącznie w naszej parafii przeżywamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTYNE,

          W środę na zakończenie rekolekcji, kolekta przeznaczona jest dla Ks. Krzysztofa Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

Niedziela – 25 lutego:

          Leśnice:        godz. 9.00 i 12.00   Msza św. z nauką

          Pogorzelice: godz. 10.30             Msza św. z nauką

Poniedziałek – 26 lutego:

          Pogorzelice: godz. 16.00            Msza św. z nauką

          Leśnice:       godz. 17.00             Msza św. z nauką

Wtorek – 27 lutego:

          Pogorzelice: godz. 16.00            Msza św. z nauką

          Leśnice:       godz. 17.00             Msza św. z nauką

Środa – 28 lutego:

          Pogorzelice: godz. 16.00            Msza św. z nauką

          Leśnice:       godz. 17.00             Msza św. z nauką

Dzieci i młodzież szkolna w tym samym czasie przeżywa swoje rekolekcje szkolne w ramach zajęć szkolnych z religii.

Zapraszam całe rodziny, również dzieci i młodzież do uczestniczenia we Mszach św. w Leśnicach i Pogorzelicach.

To jest Twój czas… nie może Ciebie zabraknąć!

 • piątek I Piątek Miesiąca – Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.30 do 16.00, o godz. 16.00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16.30 do godz. 17.00, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. Różaniec Róży Różańcowej z Leśnic o godz. 16.30 – przed Mszą św.
 • sobota I Sobota Miesiąca, od godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

 • DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach,
  w Pogorzelicach w środę będzie Msza św. na zakończenie rekolekcji. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
 • GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach
  i o godz. 10.00 w Pogorzelicach
  .

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Przygotowujemy się jako wspólnota parafialna do Roku Świętego 2025, w związku z tym, po zachęcie Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, po naszej parafii będzie wędrował obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jako patronki naszej diecezji.

Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św., w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii rozpocznie peregrynację od Rekolekcji Wielkopostnych 25 lutego br. i zostanie przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka na pomoc dla polskich misjonarzy „Ad gentes”. polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

6. Po Mszy św. można nabyć w zakrystii paschaliki wielkanocne w cenie 12 zł. Jako świeca podczas uroczystej Wigilii Paschalnej oraz procesji, symbolizujące naszą gotowość na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

7. Już dzisiaj zapraszamy na spektakl oratorium „Trzy Maryje” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach. Wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze będą rozdawać materiały oraz kwestować. Niedziela 10 marca o godz. 19.15 w kościele NMP Króloweij Polski w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas Rekolekcji.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności