Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu – 03.03.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Weroniki i Mariusza Kilińskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Sary i Damiana Szuba, oraz Patrycji Pieniak i Tomasza Jarzębińskiego. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 • poniedziałek święto św. Kazimierza, Królewicza. Po Mszy św. o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej, do godz. 18.00.
 • czwartek I Czwartek Miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i misyjne, również z naszej wspólnoty parafialnej,
 • piątek święto 552 Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie.      

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

 • DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach,
  w Pogorzelicach w środę o godz. 16.00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
 • GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach
  i o godz. 10.00 w Pogorzelicach
  .

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Po Mszy św. można nabyć w zakrystii paschaliki wielkanocne w cenie 12 zł. Jako świeca podczas uroczystej Wigilii Paschalnej oraz procesji, symbolizujące naszą gotowość na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

7. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych, za Wasz trud, udział, modlitwę, świadectwo wiary i zaangażowanie, oraz złożone ofiary. Niech dobry Jezus umacnia naszą wiarę w drodze do nieba. Bóg zapłać!

8. Zapraszamy na spektakl oratorium „Trzy Maryje” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach. Wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze będą rozdawać materiały oraz kwestować. Niedziela 10 marca o godz. 19.15 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

9. Biskup Piotr Krupa – biskup senior diecezji pelplińskiej przebywa w szpitalu. Biskup diecezjalny wraz z biskupem pomocniczym zwracają się z prośbą o modlitwę w jego intencji. Uzdrowienie chorych – módl się za nim.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas Wielkiego Postu.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności