Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu – 17.03.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Magdaleny i Sławomira Zielke; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Jolanty i Stanisława Wrześniewskich, oraz Eweliny i Krzysztofa Wrześniewskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • wtorek – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – odpust ku czci św. Józefa w kościele filialnym w Pogorzelicach o godz. 18:00

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

  • DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w piątek o godz. 16.00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
  • GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach i o godz. 10:00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

  • sobota – SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w naszej parafii od godz. 9:00 do 9:30 w Leśnicach, od godz. 9:40 do 10:00 w Pogorzelicach. Zapraszam i zachęcam wszystkich Parafian.
  • niedziela Palmowa – podczas każdej Mszy św. poświęcę i pobłogosławię palmy. Przynosimy również Skarbonki Caritas – jako nasze wielkopostne dzieło pomocy bliźnim.

Za tydzień wyjazd naszej młodzieży na Dzień Młodzieży do Kościerzyny. Wyjazd o godz. 11:30 z placu przy kościele w Leśnicach, powrót ok. godz. 18:30.

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd w Niedzielę Palmową 24 marca ok. 11:30, powrót ok. godz. 18:30. W programie Msza Święta, koncert ewangelizacyjny, posiłek, spotkanie z młodzieżą. Koszt od osoby 40 zł. Proszę zapisywać się u ks. proboszcza.

6. Msza św. dla wdów i wdowców „Błogosławione wdowieństwo” w czwartek 21.03.2024r. o godz. 16:30 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

7. Dzisiaj zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania obu roczników (uczniowie klas 8 SP i 1 szkoły średniej) w niedzielę o godz. 12:00 do kościoła w Leśnicach.

8. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na cele charytatywne. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

9. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Zawiszę z Pogorzelic, lat 78. Dobry Jezu, a nasz Panie….

10. W piątek od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną. Będą to odwiedziny przedświąteczne.

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas Wielkiego Postu.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności