Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – 24.03.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Agnieszki, Przemysława Formela, Marii, Łucjana Lejk oraz Marii, Jerzego Kurek; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Zdzisławy, Andrzeja Zielińskich, Agnieszki, Mariusza Zakolskich, Magdaleny, Andrzeja Czubaty oraz Renaty Guzek. Bóg zapłać!

Dziękuję bardzo serdecznie za przygotowanie palm na dzisiejszą Niedzielę Palmową do kościoła w Leśnicach i Pogorzelicach. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 • poniedziałek – Dzień Świętości Życia – Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do zaangażowania się w duchową adopcję – codziennie 1 dziesiątka różańca św., specjalna modlitwa i dodatkowa praktyka przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego, a nienarodzonego. Podejmiemy duchową adopcję podczas Mszy św. o godz. 17.00 w Leśnicach. Proszę przynieść świece.
 • w środę Droga Krzyżowa w Pogorzelicach o godz. 16.00. Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO W NASZEJ PARAFII:

WIELKI CZWARTEK

 • o godz. 18.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ w Leśnicach. Podczas Eucharystii będzie udzielana Komunia Św. pod dwiema Postaciami: Ciała i Krwi Pańskiej. Po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

WIELKI PIĄTEK

 • LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ: o godzinie 16.00 w POGORZELICACH, a o godz. 18.00 w LEŚNICACH oraz ADORACJA KRZYŻA. Po Adoracji Krzyża, Komunia św., a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 20.00. GORZKIE ŻALE odśpiewamy wspólnie zaraz po Liturgii Męki Pańskiej. Podczas Adoracji Krzyża zbieramy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Bóg zapłać!
 • w Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY (tzw. święty post paschalny), czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta), obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

WIELKA SOBOTA

 • ŚWIĘCENIE  POKARMÓW:
  • Dziechlino o godz. 9.30,
  • Pogorzelice o godz. 10.30,
  • Leśnice o godz. 11.15.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 18.30 do godz. 20.00. O godz. 19.30 różaniec Róży Różańcowej.
 • O godz. 20.00 w Leśnicach rozpocznie się LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ zakończona procesją rezurekcyjną. Przynosimy świece-paschaliki.

WIELKANOC – NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

 • godz. 8.00 w Pogorzelicach – procesja rezurekcyjna z Eucharystią,
 • godz. 10.30 w Leśnicach. Nie będzie Mszy o godz. 12.00.

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 9.00 i 12.00 w Leśnicach, a w Pogorzelicach o godz. 10.30. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, jak co roku zbieramy ofiary do puszki na ten cel. Bóg zapłać!

Serdecznie zapraszam do udziału w najważniejszych wydarzeniach Naszej Wiary.

3. Bóg zapłać za liczny udział w sobotniej spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii. Okazja do spowiedzi w ramach „Nocy Konfesjonałów” w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku w środę 27.03 od godz. 19.30 do 22.00, a w naszej parafii w czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu po zakończonej liturgii do godz. 20.00 w Leśnicach.

4. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

6. „Lęborska Droga Krzyżowa Wielkiego Tygodnia” odbędzie się ulicami miasta we wtorek 26 marca, rozpoczęcie o godz. 19.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Serdecznie zapraszamy.

7. Dzisiaj młodzież z naszej parafii (w liczbie 24 osób) udaje się do Kościerzyny na Dzień Młodych.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary do skarbonek CARITAS jako nasza wielkopostna pomoc bliźnim.

9. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na cele charytatywne. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom, składam najserdeczniejsze życzenia, niech każdy z nas znajdzie czas na spotkanie z Jezusem podczas Triduum Paschalnego, by doświadczyć cudu Zmartwychwstania naszego Pana.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności