I Komunia Święta – 26.05.2024r.

W niedzielę Trójcy Najświętszej w naszej wspólnocie parafialnej odbyła się I Komunia Święta dzieci. Do Stołu Eucharystycznego przystąpiło 12 dzieci.

Tegorocznym tematem rozważania podczas uroczystości była przypowieść o siewcy (Mt 13, 1-9), w której Pan Jezus mówił do zebranych, iż ziarno Słowa Bożego pada na różną glebę: drogę, ziemię skalistą, między ciernie, oraz na ziemię żyzną.

W dniu I Komunii Świętej Pan Jezus zagościł w sercach młodych Parafian i rozpoczyna się czas pielęgnacji tego ziarna (obecności Pana Jezusa w ich sercach). Niech całe życie dzieci będzie nieustanną troską  o obecność Pana Jezusa w ich sercach, niech zawsze przyjmują Chrystusa Eucharystycznego z czystymi sercami, aby mogli osiągnąć życie wieczne.

Serdecznie dziękuję Rodzicom oraz całym Rodzinom dzieci I Komunijnych, za troskę w przygotowanie do tej uroczystości oraz pogłębienie wiary.

Tadeusz Drobinski

proboszczPowiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności