Ogłoszenia parafialne na 11 Niedzielę Zwykłą – 16.06.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Iwony i Eugeniusza Krawczyk; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Krystyny i Adama Wrześniewskich, oraz Małgorzaty i Piotra Wrześniewskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania ze Spowiedzi Świętej,
  • piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. w kościele w Leśnicach o godz. 8.00 w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów naszej szkoły, z podziękowaniem za otrzymane łaski, kolejny rok nauki oraz o dobre i bezpieczne wakacje w bliskości z Panem Bogiem.

3. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź I

  • Bartosz Pakuła, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Gdańsku, kawaler
  • Magdalena Ciszek, zam. parafia MB Częstochowskiej w Leśnicach, panna.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Czerwcowe.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się w Lęborku w dniu 23 czerwca 2024 r. – Dzień Ojca. O godz. 10.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba Ap., następnie o godz. 11.00 masz dla Życia i Rodziny na Placu Pokoju, o godz. 12.30 piknik rodzinny na boisku przy SP nr 3. Serdecznie zapraszamy.

7. Piesza pielgrzymka z Lęborka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 28 lipca – 13 sierpnia 2024 r. Wszelkie informacje i zapisy na całość lub część pielgrzymki u ks. Wiesława z „Korony” lub u ks. proboszcza. Serdecznie zapraszamy.

8. W poniedziałek o godz. 19.30 przy kościele w Rozłazinie odbędzie się koncert znanego rapera – ks. Jakuba Bartczaka. Koncert będzie połączony z festiwalem kolorów. Serdecznie zapraszamy.

9. „Błogosławione wdowieństwo – przy Sercu Jezusowym”, Msza św. dla wdów i wdowców w czwartek (20.06.) o godz. 16.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Korona) w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

10. W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, zapraszam w dniu uroczystości, 27 czerwca 2024 r. do podjęcia pieszego pielgrzymowania do kościoła w Kębłowie Nowowiejskim (kościół filialny parafii Nowa Wieś Lęborska). Rozpoczniemy pielgrzymkę z Garczegorza o godz. 18.00 (tutaj dojazd własny autami), następnie przejdziemy do kościoła w Kębłowie (odcinek około 6 km pieszo), gdzie będzie sprawowana Msza św. odpustowa o godz. 20.00. Powrót we własnym zakresie. Osoby pragnące uczestniczyć w pielgrzymce proszę o zgłoszenie się u ks. proboszcza.

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a dzieciom i młodzieży dobrego czasu wakacji w tworzeniu relacji z Panem Jezusem i bliskimi.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności