Ogłoszenia parafialne na 12 Niedzielę Zwykłą – 23.06.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Teresy i Jana Grzenkowicz; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Aleksandry i Adama Bieluch, oraz Grażyny i Zygmunta Jóskowskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji,
  • piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła,
  • sobota uroczystość śś Apostołów Piotra i Pawła,

3. Zapowiedzi przedślubne:

  • Zapowiedź II
    • Bartosz Pakuła, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Gdańsku, kawaler
    • Magdalena Ciszek, zam. parafia MB Częstochowskiej w Leśnicach, panna

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Czerwcowe.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu dla życia i rodziny”, który odbędzie się w Lęborku w dniu dzisiejszym. O godz. 10.00 Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba Ap., następnie o godz. 11.00 masz dla Życia i Rodziny na Placu Pokoju, o godz. 12.30 piknik rodzinny na boisku przy SP nr 3. Serdecznie zapraszamy.

7. Piesza pielgrzymka z Lęborka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 28 lipca – 13 sierpnia 2024 r. Wszelkie informacje i zapisy na całość lub część pielgrzymki u ks. Wiesława z „Korony” lub u ks. proboszcza. Serdecznie zapraszamy.

8. Jest nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

9. W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, zapraszam w dniu uroczystości, 27 czerwca 2024 r. do podjęcia pieszego pielgrzymowania do kościoła w Kębłowie Nowowiejskim (kościół filialny parafii Nowa Wieś Lęborska). Rozpoczniemy pielgrzymkę z Garczegorza o godz. 18.00 (tutaj dojazd własny autami), następnie przejdziemy do kościoła w Kębłowie, gdzie będzie sprawowana Msza św. odpustowa o godz. 20.00. Powrót we własnym zakresie. Osoby pragnące uczestniczyć w pielgrzymce proszę o zgłoszenie się u ks. proboszcza.

10. Za tydzień 30 czerwca 2024r. zachęcamy i zapraszamy do oddania krwi w ramach akcji „ODDAJ KREW Z  OSP”. Rejestracja od godz. 8.00 do 13.00. Dla każdego dawcy przewidziany jest poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, wszystkim OJCOM z okazji DNIA OJCA, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a dzieciom i młodzieży dobrego czasu wakacji w tworzeniu relacji z Panem Jezusem i bliskimi.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności