Piesza pielgrzymka do Kębłowa Nowowiejskiego – 27.06.2024r.

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji, zachęceni przez Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę, podjęliśmy piesze pielgrzymowanie do kościoła stacyjnego Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kębłowie Nowowiejskim (kościół filialny parafii Nowa Wieś Lęborska).

Pielgrzymowanie rozpoczęło się od kościoła w Garczegorzu do Kębłowa. Pielgrzymkę prowadził ks. Karol Gierszewski z Cecenowa. Grupa pieszych pielgrzymów liczyła 134 osoby z różnych wspólnot parafialnych. Z naszej wspólnoty parafialnej z Leśnic pielgrzymowało 30 osób, najmłodsza pielgrzymka miała 3 lata !!!

Po dotarciu do świątyni w Kębłowie była wspólna modlitwa różańcowa, po czym sprawowana była Msza św. odpustowa. Na zakończenie naszej wspólnej modlitwy odmówiliśmy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przedstawiając wszystkie nasze troski i intencje naszej Matce, Maryi.

Bóg zapłać wszystkim za trud pielgrzymowania. Niech duch modlitwy i wstawiennictwa Maryi umacnia nas każdego dnia w kroczeniu za Jezusem po drogach codzienności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności