Ogłoszenia parafialne na 13 Niedzielę Zwykłą – 30.06.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Barbary i Mirosława Grochała; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Sylwii i Roberta Kiełpińskich, oraz Emilii i Pawła Sprawskich. Bóg zapłać!

Podziękowania dla Wójta Gminy Pana Szymona Medaliona oraz Gminnego Zakładu Usług Komunalnych za szybką reakcję mającą na celu odprowadzenie wody opadowej z drogi gminnej, oraz za zniwelowanie i utwardzenie terenu przy naszym kościele parafialnym w Leśnicach. Bóg zapłać serdeczne!

Dziękuję za wykonanie ogrodzenia wokół krzyża przy OSP w Leśnicach. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania,
  • środa święto św. Tomasza, Apostoła,
  • czwartek I Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej,
  • piątek I Piątek Miesiąca. Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.30 do 16.00, o godz. 16.00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16.30 do 17.00, o godz. 17.00 Msza św.
  • sobota I Sobota Miesiąca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Od godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Zapowiedzi przedślubne:

  • Zapowiedź III
    • Bartosz Pakuła, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Gdańsku, kawaler
    • Magdalena Ciszek, zam. parafia MB Częstochowskiej w Leśnicach, panna

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

6. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Parafian (30 osób), którzy w czwartek 27 czerwca wspólnie pielgrzymowali do Kębłowa Nowowiejskiego. Bóg zapłać, za wspólną modlitwę oraz trud pielgrzymi, niech Matka Boża wyprasza każdemu potrzebne łaski na każdy dzień.

7. Piesza pielgrzymka z Lęborka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 28 lipca – 13 sierpnia 2024 r. Wszelkie informacje i zapisy na całość lub część pielgrzymki u ks. Wiesława z „Korony” lub u ks. proboszcza. Serdecznie zapraszamy.

8. Z powodu awarii krwiobusa, akcja „ODDAJ KREW Z OSP” odwołana!

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej, a dzieciom i młodzieży dobrego czasu wakacji w tworzeniu relacji z Panem Jezusem i bliskimi.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności